جستجو در سایت:

مهمترین لوازم ورزشی

تاریخ درج: 25 مرداد 1393

تعداد تشکر از این مطلب:136 نفر

لوازم اولیه برای ورزش

ورزش کردن اگر یکی از عادات روزانه شما باشد شاید نیازی به خواندن این مقاله نداشته باشید اما هنگامی که ورزش را برای مدتی کنار گذاشته یا به تازگی می خواهید ورزش را شروع کنید، ممکن است ندانید چه چیزهایی را برای شروع ورزش باید تدارک ببینید تا بتوانید بدون اینکه در حین ورزش یا بعد از آن چه در باشگاه و چه در منزل به دنبال وسیله ای بگردید به ورزش خود ادامه بدهید. برخی از وسایل وجود دارند که نمی توان بدون آن ها ورزش را انجام داد و این وسایل به شما کمک می کنند ورزش خود را به راحتی و بدون اینکه دچار صدمه یا مشکلی شوید به پایان برسانید. پس یک آماده سازی خوب می تواند ورزش را بسیار دلنشین تر سازد. در این مقاله لیست کوچکی صرفاً برای یادآوری وسایلی که احتیاج دارید فراهم شده است:

لباس ورزشی

لباس ورزشی

لباس ورزشی که انتخاب می کنید، چه شلوارک باشد چه شلوار گرمکن یا ساپورت ورزشی، تیشرت یا گرمکن ورزشی، باید راحت بوده و به شما اجازه حرکت آزادانه را داده و در عین حال اجازه تنفس را به بدن بدهد و اگر به نوعی ضد عرق نیز باشد بهتر است. در ضمن به یاد داشته باشید که لباس زیر و کرست نیز بهتر است مخصوص ورزش باشد. زیرا ممکن است با ورزشی نبودن کرست به بدن و مخصوصاً سینه ها صدمه وارد شود.

کفش

کفش ورزشی

اگر شما بخواهید ورزش هایی غیر از ورزش های رزمی، یوگا یا پیلاتس (نوعی ورزش آمادگی جسمانی) که نیاز به کفش ندارند، انجام دهید، باید کفش ورزشی مناسبی که پا ها را حفاظت کرده و از استحکام کافی برخوردار باشد تهیه نمایید. کفشی که استحکام خوبی دارد باعث می شود شما به راحتی بتوانید ورزش کنید بدون این که بدنتان صدمه ببیند. اگر ورزش شما شامل دویدن روی تردمیل یا بیرون از خانه می شود کفشی تهیه کنید که پاشنه آن نرمی مناسبی داشته باشد تا ضربه های حاصل از دویدن را جذب کرده و به مفاصل فشار نیاورد. اگر می خواهید ورزش هایی مانند دوچرخه سواری انجام داده یا با دوچرخه ثابت کار کنید، بهتر است کفش های مخصوص دوچرخه سواری که وزن کمی داشته و در عین حال پا را کاملاً حفاظت کرده تهیه کنید. این کفش ها به هیچ عنوان حالت سر نداشته و برای پا تنفس لازم را فراهم کرده و بوی بد پا را کنترل می نمایند.

تجدید قوای بدن با مواد مغذی و نوشیدنی های مناسب

آب معدنی و بسته تنقلات آجیلی

اگر بدن هنگام ورزش آب کافی خود را حفظ کند می تواند بهتر عمل نماید. وقتی که ورزش می کند بدن مایعات از دست داده و نیاز به تجدید آن توسط آب یا هر نوع آب های ویتامینه که برای ورزشکاران تولید می شود، دارد. همچنین می توانید یک بسته خوراکی انرژی زا (مانند بسته های تنقلاتی که با گندمک یا آجیل و ... تهیه شده اند)  با خود ببرید تا با آن گرسنگی خود را فرونشانده و با خوردن آن انرژی تازه ای برای ماهیچه های خود تهیه کنید. این بسته های خوراکی انرژی زا را می توانید قبل، بعد یا در حین یک ورزش طولانی استفاده نمود. در صورت استفاده از بسته های خوراکی انرژی زا می توانید انواع مختلف آن را هر بار تهیه و آزمایش کنید که کدامشان با سوخت و ساز بدن شما سازگار تر بوده و ترکیب کربوهیدارت، چربی و پروتئین لازم را دارا می باشند.

حوله تمیز

حوله

اگر می خواهید یک مسیر را بیرون از خانه بدوید، بردن یک حوله تمیز برای پاک کردن عرق در هنگام ورزش کافی است ولی اگر می خواهید به باشگاه رفته و ورزش نمایید، حداقل دو حوله با خود ببرید، یکی برای پاک کردن عرق از صورت و دیگری برای پاک کردن دستگاه بعد از استفاده. همیشه این دو حوله را از هم جدا نگاه دارید و اگر باشگاه مکانی برای دوش گرفتن بعد از ورزش دارد می توانید حوله دیگری برای دوش گرفتن بیاورید.

مواد تمیز کننده و ضدعفونی کننده دست

ضد عفونی دست

میکروب ها و باکتری ها همه جا در باشگاه هستند زیرا افراد مختلفی مرتب از یک دستگاه استفاده می کنند. برخی از باشگاه ها مواد تمیز کننده و ضدعفونی کننده برای ورزشکاران مهیا می نمایند. بقیه مواد ضد عفونی کننده اسپری ای داشته و ورزشکاران می توانند قبل و بعد از استفاده از دستگاه های ورزشی، آن را پاک کنند.  ماده ضدعفونی کننده ای برای دست با خود به همراه بیاورید تا از شر میکروب های باشگاه در امان بمانید.

کیف ورزشی

کیف ورزشی

برای جابجایی تمام وسایل نام برده که در باشگاه احتیاج خواهید داشت می توانید از کیف ورزشی خود استفاده کنید. چاپ استیک (ترمیم کننده لب) ، دئودورانت ، ام پی تری پلیر یا هر نوع دستگاه برای پخش موسیقی دلخواه (اگر علاقه به گوشی کردن به موسیقی در حین ورزش دارید)، لوازم آرایش، صابون، کلید منزل و قفل کمد ورزشی و کیف پول خود را در کیف ورزشی خود بگذارید. حتماً به خاطر داشته باشید که در حین ورزش کیف خود را در کمد ورزشگاه قرار داده و فقط وسایل لازم در حین ورزش ( مثل کفش و حوله و لباس ورزشی) را برای ورزش کردن بردارید.

تعداد تشکر از این مطلب:136 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.