جستجو در سایت:

هدیه در کتاب تو خالی

تاریخ درج: 07 شهریور 1393

تعداد تشکر از این مطلب:114 نفر

کتاب تو خالی

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند در هنگام هدیه دادن کمی سر به سر هدیه گیرنده بگذارند یا می خواهید هدیه ای متفاوت به فردی بدهید این روش بسیار مناسب می باشد. زیرا فرد هدیه گیرنده هنگام باز کردن هدیه با کتاب ساده ای که از آن خیلی هم خوشش نمی آید مواجه خواهد شد (مثلاً به یک دانشجو روز تولدش کتاب ریاضیات گسسته پیشرفته مواجه خواهد شد!!) که البته کادو اصلی در میان صفحات کتاب مخفی شده.

نحوه تزئین این کتاب بسته به سلیقه می تواند متفاوت باشد ولی در این صفحه نوع ساده آن آموزش داده می شود و می توانید آن را می توانید طبق سلیقه خود تزئین نمایید.

شیرینی در کتاب تو خالی

هدیه در کتاب تو خالی

هدیه در کتاب تو خالی

مواد لازم:

یک کتاب با جلد کلفت و با صفحات زیاد، سلفون یا هر نوع جلد نایلونی نازک، چسب نواری، خودکار یا مداد، خط کش، کاتر، چسب کاغذ، یک قلموی قدیمی، یک ظرف کوچک برای ریختن چسب در آن .

طرز ساخت کتاب تو خالی (1)

کاتر

با جلد نایلونی نازک یا سلفون جلد کتاب را کاملاً بپوشانید و آن را با چسب نواری محکم نمایید (دقت کنید چسب نواری را روی نایلون بزنید نه روی جلد کتاب) به طوری که تا جای ممکن هیچ گوشه یا فضای خالی ای روی جلد باقی نماند.

طرز ساخت کتاب تو خالی (2)

طرز ساخت کتاب تو خالی (3)

طرز ساخت کتاب تو خالی (4)

اگر دوست دارید چند صفحه کتاب سالم بمانند و جز برش های کتاب نباشند. کتاب را باز کرده و از یک سمت تعدادی از صفحات (مثلاً 20 یا 30 صفحه بسته به دلخواه) کنار بگذارید اگر می خواهید می توانید یک صفحه نسبتاً زیبا از کتاب را برای این مساله نشان کنید. هنگامی که تعداد صفحات مورد نظرتان را کنار گذاشتید دقیقاً یک صفحه دیگر هم جلو بروید و آن را نیز کنار بگذارید.

طرز ساخت کتاب تو خالی (5)

این تعداد صفحه را نیز مانند قبل با جلد نایلونی نازک یا سلفون پوشانده و با چسب نواری محکم کنید. تا به آن نیز چیزی نفوذ نکند.

طرز ساخت کتاب تو خالی (6)

مقداری چسب کاغذ در یک ظرف ریخته و قلمو را حسابی به آن آغشته نمایید و آن را از کنار به گوشه صفحات کتاب بزنید. تا به طور کامل صفحات به هم بچسبند. سعی کنید تا حد ممکن با دقت و تمیز این کار را انجام دهید تا هنگامی که چسب خشک می شود رنگ چسب اصلاً معلوم نشود.

طرز ساخت کتاب تو خالی (7)

طرز ساخت کتاب تو خالی (8)

حال کتاب را روی میز گذاشته و چند کتاب دیگر یا وزنه روی آن قرار دهید و حدود یک ساعت یا بیشتر صبر کنید تا چسب کاملاً خشک شود.

طرز ساخت کتاب تو خالی (9)

کتاب را باز کنید و جلوی خود بگذارید (به روکش نایلون یا سلفون دست نزنید.) حال با خط کش و مداد به میزانی که دوست دارید در کتاب برش داده شود، علامت بزنید. (البته می توانید طرح برش را به صورت ساده مستعطیلی علامت نزنید بلکه آن را با طرح های مختلفی ببرید مثل طرح قلب و ... تا در نهایت آن را به عنوان جای جواهرات یا شیرینی و .. استفاده نمایید.)

طرز ساخت کتاب تو خالی (10)

با کاتر با دقت و حوصله قسمت علامت زده شده را ببرید. سعی نکنید که تمام صفحات را با هم ببرید بلکه به آرامی چند برگ به چند برگ ببرید و مراقب باشید هنگامی که به جلد کتاب رسیدید فشار زیادی به جلد وارد نیاورید تا جلد کتاب خراب شود.

طرز ساخت کتاب تو خالی (11)

طرز ساخت کتاب تو خالی (12)

هنگامی که تمام ورق های مورد نظر را برش زدید یک صفحه ی اضافه ای که داخل قسمت نایلونی است را بیرون بکشید. گوشه های قسمت داخلی تکه ای که برش داده اید را با قلمو چسب بزنید سپس روی حاشیه های روی این قسمت هم با قلمو حسابی چسب بزنید و صفحه ای که بیرون آورده اید را روی آن بچسبانید.

طرز ساخت کتاب تو خالی (13)

طرز ساخت کتاب تو خالی (14)

طرز ساخت کتاب تو خالی (15)

دوباره کتاب را روی میز گذاشته و چند کتاب یا وزنه روی میز قرار دهید و حدود دو یا سه ساعت صبر کنید تا چسب کاملاً خشک شود.

طرز ساخت کتاب تو خالی (9)

کتاب را باز کرده و با کاتر صفحه ای که روی قسمت برش داده چسبانده اید را از وسط برش دهید. حال آن را کاملاً به اندازه ی حاشیه قسمت برش داده ببرید.

طرز ساخت کتاب تو خالی (17)

طرز ساخت کتاب تو خالی (18)

تمام نایلون یا سلفون چسبانده به کتاب را کنده و دور بیندازید. همه چیز کاملاً تمیز و مرتب به نظر می رسد.

زمان آن رسیده که اگر عکس زیبایی دارید و می خواهید از قسمت برش داده معلوم شود آن را بچسبانید. البته به عنوان مثال یک صفحه ی عکس دار همان کتاب در عکس زیر برای این کار انتخاب شده ولی شما طبق سلیقه خود می توانید هر عکس زیبایی را در اینجا قرار دهید.

عکس را زیر قسمت برش داده شده بگذارید و آن را به میزانی که قرار است دیده شود اندازه زده و برش دهید.

طرز ساخت کتاب تو خالی (19)

طرز ساخت کتاب تو خالی (20)

عکس برش داده شده را به جلد کتاب بچسبانید و سپس حاشیه قسمت برش داده شده صفحات را از زیر به دقت چسب زده و روی جلد (همان جلدی که به آن عکس چسبانده اید) بچسبانید.

دوباره کتاب را روی میز گذاشته و چند کتاب دیگر یا وزنه روی آن قرار دهید تا چسب خشک شود.

کتاب تو خالی آماده است. حال می توانید آن را به همین صورت ساده یا با تزئین برای هدیه خود استفاده نمایید.

کتاب تو خالی

تعداد تشکر از این مطلب:114 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.